sobota, 1 grudnia 2018

Kamienica przy Placu Staszica 24 - dawna plebania kościoła Odkupiciela

Dawniej Pfarhaus Evangelische Erlöser-Kirsch-Gemeinde -
Plebania Ewangelickiego Kościoła Odkupiciela.
Kamienica została wyremontowana w 2010 r.
7 komentarzy:

 1. Wrocław to piękne miasto, Staszica wygląda fajnie,a w twoim obiektywie fenomenalnie. Twoje czarno białe zdjęcia mają swój charakter, którego nie da się podrobić. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie zachowana kamienica, szkoda że jest tyle zniszczonych o które ludzie nie dbają... Jakbym miał zmieniać mieszkanie to nie wiem czy zdecydowałbym się na taką kamienicę czy nowoczesne budownictwo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję kiedyś mieszkać w takiej kamienicy, była również dość dobrze prowadzona, wysprzątana itp, ale czy bym wróciła mieszkać w takie miejsce? Raczej nie , jednak nowe budownictwo jest lepsze według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie, nie wiedziałam że są tam takie perełki. Fajny kościołek dość ciekawe ma wykończenia oraz ma taki swój klimat. Lubię takie miejsca sakralne które są już opuszczone albo wykonane w jakimś stylu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Starodawne schody mają swój klimat w kamienicach często występują takie schody to jest takie straszne trochę ale w miejscach sakralnych jeszcze straszniej to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i nawet skrzynka na listy ze wzorkami różańca także widać że było to jakieś miejsce kapłańskie bo są takie elementy które na to wskazują. Fajne znalezisko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda pięknie! Nie wiedziałam, że takie ładne miejsca są w tej okolicy :) Zastanawiam się nad przyjazdem do Wrocławia na weekend z chłopakiem.tutaj znalazłam apartamenty we Wrocławiu do wynajęcia. Czy ktoś z was z nich korzystał? :) Chętnie się dowiem więcej na ten temat

  OdpowiedzUsuń